آموزش: فعال سازی touchpad مجازی در ویندوز ۱۰

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

ایا touch pad لپ تاپ شما از کار افتاده است؟ آیا هزینه تعمیر آن بسیار زیاد است؟ و بسیاری از این پرسش ها! دیگران نگران نباشید، زیرا از این پس می‌توانید یک touch pad مجازی در ویندوز ۱۰ ایجاد کنید. در ادامه با ویندوز ایران باشید.

پد لمسی “touch pad” یکی از پر کاربرد ترین قسمت یک لپ تاپ است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر فکر کردید که پد لمسی، هیچ وقت خراب نمی‌شود، سخت در اشتباه هستید. شما می‌توانستید در ویندوز های ۷ و ۸ یا ۸،۱، از طریق اپلیکیشن های مختلف، تبلت و گوشی خود را مانند یک کیبرد یا یک ماوس وایرلس، با لپ تاپ خود کار کنید. حال ماجرا به گونه ای دیگری است. شما می‌توانید، تبلت و گوشی خود را به صورت یک پد لمسی مجازی، به کامپیوتر و لپ تاپ خود، بدون هیچ اپلیکیشن مجازی، وصل کنید.تنها کافیست که در ویندوز ۱۰ که به نسخه کریترز بروزرسانی شده است، بخش پد لمسی مجازی را روشن یا فعال کنید.

تذکر:

برای اینکه این تنظیمات را اعمال کنید، دستگاه ویندوزی شما باید آخرین بروزرسانی کریترز را دریافت کرده باشد. و صفحه نمایش شما، حتما باید یک صفحه نمایش لمسی باشد.

برای فعال کردن، به روش زیر عمل کنید.

  • مانند تصویر بالا، بر روی Taskbar راست کلیک کنید.
  • در لیست باز شده، بر روی گزینه Show touchpad button کلیک کنید.( این ویژکی تنها در دستگاه های لمسی در دسترس است )
  • آیکون پد لمسی، بعد از فعال کردن، در پایین صفحه و در قسمت راست Taskbar قابل رویت است.

پد لمسی مجازی، بر روی صفحه نمایش شما، نمایان می‌شود و تنها حق انتخاب شما، تم تیره می‌باشد. پد لمسی مجازی، این امکان را به شما می‌دهد که به هر قسمتی از صفحه نمایش، که بخواهید، آن را بکشید یا Drag کنید و آن را به بالا یا پایین، به سمت چپ و یا راست، منتقل کنید. شما می‌توانید این پد لمسی مجازی را، سفارش سازی کنید.

یکی از ویژگی هایی که در سفارش سازی، می‌توان به آن دست یافت، دقت پد لمسی مجازی است. شما می‌توانید، به غیر از دقت پد لمسی مجازی، عملیاتی مانند، نیشکون گرفتن، زوم کردن با دو انگشت، عملیاتی همراه با سه انگشت و حتی بشتر را به پد لمسی مجازی، اضافه کنید.

برای سفارشی کردن پد لمسی مجازی، به روش زیر عمل کنید

  • تنظیمات “Settings” را باز کنید.
  • بر روی Devices کلیک کنید.
  • Touchpad را انتخاب کنید.

اگر ویژگی دقت پد لمسی مجازی، در دستگاه شما موجود نیست، ابتدا باید این گزینه را فعال “enable” کنید ( مانند مرحله اول ). شما در سفارشی کردن، می‌توانید، نحوه استفاده از taps، حساسیت پد لمسی مجازی را پیکربندی کنید. در تنظیمات سفارشی کردن، scroll، zoom، drag، حالت دو انگشتی، حالت سه انگشتی را فعال کنید.

نظر شما در مورد این آموزش چیست؟ آیا شما نیز، کمبود همچین گزینه ای را در ویندوز ۱۰، احساس می‌کردید؟ نظرات خود را مورد این آموزش، با ما و کاربران ویندوز ایران، در میان بگذارید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید