آموزش پخش موسیقی با استفاده از Groove در ویندوز 10

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

راه های مختلفی برای به جریان انداختن موسیقی در ویندوز 10 وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از سرویس Groove Music است که متعلق به خود مایکروسافت می باشد. برای استفاده از این سرویس باید مراحل زیر ررا انجام دهید:

 

1. ثبت نام در Groove Music

 

1

 

اگر قصد استفاده از امکانات موسیقی مایکروسافت را دارید ابتدا باید در Groove Music ثبت نام کنید. این قسمت رسما به عنوان Xbox Music Pass شناخته می شود و اگر شما اکانتی از این نوع دارید می توانید از این مرحله بگذرید. در صورتی که نیاز به ثبت نام دارید می توانید اطلاعات کامل نحوه ثبت نام را از اینجا زیر دریافت کنید.

 

2. آهنگ های جدید را برای پخش مستقیم در نرم افزار Groove Music پیدا کنید

 

index

 

از آنجایی که آهنگ های مورد علاقه خود را در این نرم افزار پخش می کنید احتمالا برای یافتن آهنگ ها نیز از آن استفاده خواهید کرد. برای یافتن آهنگ ها دو راه وجود دارد: اول استفاده از قسمت جستجو و دوم تب Explore. و هر دو در عکس فوق با فلش قرمز مشخص شده اند. این جستجو به اندازه ای که می خواهید گسترده است. شما می توانید نام یک هنرمند، آلبوم یا آهنگ را در آن جستجو نمایید.

Explore به این منظور طراحی شده تا برای یافتن موسیقی های جدید به شما کمک کند. آهنگ ها، آلبوم ها، هنرمندان و عرضه های جدید هفته به کاربر پیشنهاد می شوند. شما می توانید یک ایستگاه رادیویی مبتنی بر یک هنرمند دلخواه را انتخاب کنید و آنرا در منوی استارت قرار دهید و آلبوم ها و آهنگ هایی را به مجموعه کالکشن خود اضافه کنید.

 

1

 

برای افزودن آهنگ به کالکشن علامت “+” را در لیست آلبوم یا جلوی نام آهنگ بیابید. این علامت یک منوی دیگر را باز می کند که در آن شما می توانید آهنگ را به کالکشن خود اضافه کنید یا یک پلی لیست دلخواه را انتخاب کنید. از آنجا می توانید هریک از آلبوم ها، آهنگ ها، یا پلی لیست ها را از تب های مرتبط موجود در برنامه انتخاب کنید. البته تا زمانی که به اینترنت متصل هستید.

 

3. چگونه پخش موسیقی خود را آفلاین کنید

 

1

 

پخش آنلاین چیز بسیار خوبی است اما داخل هواپیما یا هرجایی که دسترسی به اینترنت ندارید غیر ممکن خواهد بود. با وجود اینکه شما برای این سرویس هزینه می دهید می توانید آهنگ ها را به حالت آفلاین ببرید.

  • آلبوم مورد نظر خود را باز نمایید
  • روی گزینه “more” در قسمت بالا کلیک کنید
  • در منوی نتایج روی “Download” کلیک کنید

حال آلبوم مورد نظر در کامپیوتر یا تبلت شما دانلود شده و می توانید آنرا هرجایی خواستید ببرید. شما می توانید این کار را روی 5 دستگاه یکجا انجام دهید بنابراین مطمئن شوید که حواستان به آن باشد. برای اینکه چک کنید چند بار از آن استفاده کردید می توانید در قسمت “settings” روی “Manage my devices” کلیک کنید.

 

4. آلبوم ها را در Groove از فروشگاه ویندوز 10 پخش نمایید

 

1

 

شاید Groove سرویس streaming مایکروسافت باشد اما در کنار آن آلبوم ها و آهنگ های تکی را نیز از طریق فروشگاه ویندوز میفروشد. شما این امکانات را تب Music در قسمت بالا می بینید و می توانید به بررسی آهنگ ها در این قسمت بپردازید.

اگر چیزی یافتید که به آن علاقه داشتید دکمه “Play” را بزنید (که در شکل بالا نشان داده شده) تا به برنامه Groove منتقل شده و آهنگ را گوش دهید.

 

5. آهنگ خود را با استفاده از Groove پخش کنید

 

1

 

Groove Music و OneDrive این امکان را به شما می دهند تا آهنگ خود را از Cloud پخش کنید. برای این کار باید حافظه کافی در OneDrive داشته باشید و نیازی به داشتن اکانت Groove Music ندارد. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه رجوع کنید. همچنین اطلاعات بیشتر راجع به برنامه Groove Music را در این صفحه ببینید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید