آیا نوکیا در سال 2016 بازگشت باشکوهی خواهد داشت !

اخبار مایکروسافت نویسنده : / چاپ دانلود

NOKIA-1

 

طی ماه های اخیر خبرهای فراوانی از بازگست یا عدم بازگشت نوکیا به بازار اسمارت فون ها منتشر شد . در این میان شایعات از یک سو و انکار و تکذیب های نوکیا از سوی دیگر این مساله رو در هاله ای از ابهام قرار داد. همانطور که می دانید سال گذشته نوکیا بخش تجارت موبایل خود را به ردموندی‌ها فروخت و قراردادی را امضا کرد که با توجه به آن از تولید گوشی‌های هوشمند تحت برند نوکیا تا 31 دسامبر سال 2015 منع شده است. همچنین فنلاندی‌ها نمی‌توانند به مدت یک دهه گوشی‌های ارزان‌قیمت را با برند نوکیا تولید کنند. از آن زمان تاکنون به شکل پیوسته شایعاتی مبنی بر تلاش این شرکت فنلاندی برای بازگشت به بازار موبایل شنیده می‌شود. معتبرترین این شایعات گزارش وبسایت Recode است که در آن به نقل از منابع آگاه از بازگشت نوکیا به بازار اسمارت‌فون در سال 2016 خبر داده شده بود.

 

مدیر عامل نوکیای چین :  ” این شرکت روی گوشی‌های اندرویدی قدرتمند کار می‌کند که احتمالا بعد از سرمایه‌گذاری‌های بیشتر، در کارخانه‌های سی‌چوآن چین تولید و سال 2016 معرفی خواهند شد. “

 

نوکیا : “ این شرکت تاکید می‌کند که هم اکنون هیچ برنامه ای برای تولید یا فروش گوشی‌های هوشمند ندارد. گزارش‌های اخیر غلط هستند و شامل اظهارنظرهایی است که به اشتباه به یکی از مدیران این شرکت منصوب شده است. “

 

اما در حال حاضر به نظر می رسد تصمیم نوکیا قطعی خواهد بود و سایت GforGames از قول مدیر عامل نوکیای چین می گوید، تولید گوشی های هوشمند اندرویدی نوکیا در سال 2016 اغاز خواهد شد. در این سایت آورده شده نوکیا ساخت گوشی های هوشمند خود را در استان چنگدو در چین ، شروع خواهد کرد.آن طور که به نظر می رسد قصد نوکیا هدف قرار دادن بازار آسیا با برخی از گوشی های سطح پایین یا سطح متوسط باشد و گوشی های جدید در کار نباشد.این خبر در ابتدا خوشحال کننده خواهد بود و ممکن است موجب تحولی بزرگ در رقابت بین اسمارتفون‌های اندرویدی شود، اما ظاهرا قرار نیست مانند دوران حکومت نوکیا اسمارتفون‌های ساخت فنلاند یا آلمان را در دست بگیریم.

 

حال باید منتظر ماند و دید این شایعات به حقیقت خواهند پیوست یا خیر ! چون  براساس خبر های منتشر شده در روز های پیش  ، بنابر گفته‌ مدیران این شرکت فنلاندی، تولید نیابتی یا استفاده از برند نوکیا (فروش لایسنس) توسط دیگر شرکت‌های طرف قرارداد، محتمل‌ترین گزینه برای گوشی‌های هوشمند آینده خواهد بود !

 

به نظر شما آیا سال آینده ، سال بازگشت باشکوه نوکیا خواهد بود ؟

 

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید