تماشا کنید : مایکروسافت ویدیویی از رابط کاربری ‘CShell’ ویندوز ۱۰ موبایل را منتشر کرد

اخبار نویسنده : / چاپ دانلود

امروز شاهد آن بودیم که مایکروسافت تصاویری از رابط کاربری CShell را برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد ! در ادامه مطلب با ویندوز ایران همراه باشید .

در اوایل سال جاری مایکروسافت نشان داد که در حال کاربر روی یک نام تجاری جدید با نام Windows Shell است . هدف مجموعه Shell این بوده است که رابط کاربری ویندوز ۱۰ را بر روی تمامی دستگاه ها از جمله تللفن همراه، تبلت، ایکس باکس و هولولنز سازگار کند.

تا به امروز مایکروسافت هیچ گونه جزئیاتی از CShell را منتشر نکرده بود ، اما امروز ویدیویی از این رابط کاربری بر روی وب سایت ها منتشر گردید که نشان می دهد مایکروسافت در حال کار بر روی رابط کاربری سازگار با تمامی دستگاه های ویندوزی است .  

 

CShell جدید قابلیت تطبیق پذیری کامل با تمامی دستگاه هایی که مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ هستند را دارد و مطمئنا برای دستگاه هایی مانند تلفن های همراه و کانتینیوم بسیار کارا خواهند بود . 

CShell برای کاربران ویندوز ۱۰ موبایل این امکان را فراهم می زند که همانند نسخه دسکتاپ به تغییر اندازه های کاشی ها در ۴ اندازه مختلف بپردازند و همچنین کاربران به خاموش یا روشن کردن کاشی های زنده بر روی صفحه استارت بپردازند. 

اما در قسمت اکشن سنتر هم این اتفاق مانند کاشی ها بوده و زمانی که شما اکشن سنتر را سوایپ می کنید میتوانید طراحی اشنای ویندوز ۱۰ دسکتاپ را رابط کاربری CShell پیدا کنید ، قابلیت شخصی سازی اکشن سنتر همانند نسخه ویندوز در قسمت پایین موبایل و اطلاعیه ها در قسمت بالا قرار گرفته اند . 

 

مورد دیگری که در رابط کاربری CShell شاهد آن بودیم حالت افقی قرار گرفتن کاشی ها در صفحه شروع بوده است که در حال حاضر ظاهر این مورد آنچنان جذاب و دلنشین نیست، البته حالت افقی در صفحه استارت را کاربران ویندوز موبایل از مایکروسافت درخواست کرده اند و ظاهرا مایکروسافت در حال کار بر روی این مورد می باشد . 

علاوه بر موارد بالا رابط کاربری CShell  بهبود هایی را درکانتینوم داشته است . در رابط کاربری جدید کاربران می توانند حالت Windowed mode را فعال داشته باشند و چندین نرم افزار را به صورت همزمان در صفحه نمایشی که به کانتینیوم متصل شده اجرا کنند. با توجه تصاویر احتمال می رود که نصب برنامه های win32 هم با آمدن رابط کاربری CShell  امکان پذیر باشد ، اما نمی توان به طور قطع این مورد را تایید کرد و باید دید که مایکروسافت در برنامه های بعدی خود چه ایده و تفکری را در ذهن دارد . 

 

نظر شما در مورد آینده ویندوز موبایل چیست ؟ 

 

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید