آموزش: چگونه از تغییر عکس بر روی wallpaper توسط دیگران، جلوگیری کنیم؟

آموزش های تخصصی نویسنده : / چاپ دانلود

شاید تا کنون برای شما پیش آمده باشد که لپ تاپ خود را برای لحظاتی به شخصی داده‌اید و آن شخص نیز، تصویر wallpaper را تغییر داده است! در این پست، آموزشی را برای شما تهیه کرده‌ام که مانع از تغییر تصویر در wallpaper توسط دیگران، می‌شود. در ادامه با ویندوز ایران باشید.

معمولا برای جلوگیری از نغییر تصویر wallpaper در ویندوز 10 توسط دیگران، راهی جزء، قفل کردن صفحه دسکتاپ ندارید اما راه دیگری هم وجود دارد تا دیگران نتوانند، تصویر wallpaper در ویندوز 10 را تغییر دهند! دلایل زیادی وجود دارد که نمی‌خواهید تصاویر wallpaper را تغییر دهید و با این آموزش، شما یکی از این راهکارها را فرا می‌گیرید.

در ابتدا باید توجه داشته باشید که تمام این آموزش ها در محیط رجیستری “Registery” انجام می‌شود و تغییر کوچک در رجیستری باعث عملکرد نادرست در سیستم عامل ویندوز 10 می‌شود. لطفا تمام مراحل را به دقت و مانند تصاویر انجام دهید تا مشکلی برای سیستم شما رخ ندهد.

قبل از شروع آموزش، مطمئن شوید که تصویری که می‌خواهید بر روی دسکتاپ باقی بماند، همان تصویری است که می‌خواهید و یا اینکه بر روی لوگو یا تصویر مورد نظر راست کلیک کرده و Set as desktop background را انتخاب کنید تا تصویر دسکتاپ شما تغییر کند و سپس، مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

  1. کلید های Windows key + R را با هم انتخاب کنید تا پنجره Run اجرا شود.
  2. عبارت gpedit.msc را در پنجره Run تایپ کنید و سپس OK را انتخاب کنید تا پنجره Local Group Policy Editor باز شود.
  3. مسیر User Configuration > Administrative Templates > Control Panel > Personalization را پیدا کنید.
  4. مانند تصویر بالا، بر روی Prevent changing desktop background دو بار کلیک کنید.
  5. مانند تصویر بالا، بر روی Enabled کلیک کنید.
  6. سپس Apply را انتخاب کنید.
  7. بر روی OK کلیک کنید.

بعد از اینکه تمام مراحل بالا را انجام دادید، احتیاجی به راه اندازی سیستم “restart” نیست و بلا فاصله بعد از اعمال تغییرات، شما می‌توانید از نتیجه کار، آگاه شوید و می‌توانید به مسیر Settings > Personalization > Background رفته و متوجه می‌شوید که گزینه تغییر تصویر پس زمینه در دسکتاپ، در دسترس نیست و سیستم پیغام  “Some settings are managed by your organization” را به شما نشان می‌دهد.

اگر می‌خواهید تمام تنظیمات را به حالت اول بازگردانید، می‌توانید تمام مراحل را تا 6 پیش بروید و سپس گزینه Disable را انتخاب کنید و سپس Apply و OK را انتخاب کنید.

امیدوارم که این آموزش برای شما کاربردی بوده باشد و همچنان منتظر آموزش های بعدی ما در مورد تغییرات در رحیستری در ویندوز 10، باشید.

نظر شما دوستان در مورد این آموزش چیست؟ نظرات خود را با ما و کاربران ویندوز ایران در میان بگذارید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید