آموزش: فعال کردن نور شب “night light” برای ویندوز 10 موبایل

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

یکی از قابلیت هایی که ویندوز 10 موبایل، برای شما به ارمغان آورده است، حالت شبnight light” است. حالت شب برای ویندوز 10، در بروزرسانی کریترز در دسترس است اما باید بدانید که این حالت، در ویندوز 10 موبایل نیز، وجود دارد. در ادامه با ویندوز ایران، همراه باشید.

 

حالت شب “night light” این امکان را به شما می‌دهد تا با کم کردن نور یا خاموش کردن یا روشن کردن بعضی از فیلتر های رنگی، باعث خسته نشدن یا صدمه نزدن چشمانتان در گوشی های ویندوزی، برای خواندن متون یا دیدن فیلم، در شب یا تاریکی مطلق شوید.

البته این ویژگی در گوشی شما وجود دارد اما قرار است در بروزرسانی کریترز، این عملکرد، بهتر شود. برای این منظور شما می‌توانید این حالت را برای گوشی های خود، فعال کنید. برای فعال کردن حالت شب، مراحل زیر را انجام دهید.

 

 

  • به تنظیمات Setting رفته و Extras را انتخاب کنید و به قسمت Colour Profile بروید.

 

 

  • در منوی Colour Profile زیر منوی “adjust” را انتخاب کنید.

 

 

  • در این مرحله، Advanced را انتخاب کنید.

 

 

شما هم اکنون می‌توانید که درجه رنگ و حرارت رنگ های اشباع شده را کنترل کنید و به سلیقه خود، رنگ ها را تنظیم کنید. و می‌توانید با گرم کردن یا سرد کردن نور، نور آبی یا نور زرد را که شبیه ساز حالت شب “night light” است را برای  گوشی های خود، تنظیم کنید.

حال شما می‌توانید با استفاده از این گزینه، به راحتی در نور کم و حتی تاریکی مطلق، شروع به خواندن کتاب های الکترونیکی و مشاهده فیلم با دستگاه ویندوزی خود بکنید و مطمئن باشید که آسیب یا ضرر کمتری به چشم شما، وارد می‌شود. البته این را هم بدانید که چشم پزشکان، هیچگاه این کار را توصیه می‌کنند و سعی کنید در شرایط نوری کم، با گوشی خود، کار نکنید.

نظر شما دوستان در مورد این آموزش چیست؟ اگر شما نیز، این مراحل را انجام داده‌اید، نظرات خود را برای ما و کاربران ویندز ایران، در میان بگذارید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید