آموزش: نحوه استفاده از کانتینیوم بدون داک در خانواده ۹۵۰ بر روی ویندوز ۱۰

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

اگر می‌خواهید که حالت کانتینیوم را تجربه کنید و داک مخصوص مورد نیاز این کار را نیز ندارید، با یک روش بسیار ساده، می‌توانید حالت کانتینیوم را به کامپیوتر های خود که دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ هستند، بیاورید. در ادامه این آموزش، با ویندوز ایران باشید.

ویژگی کانتینیوم یک مزیت بسیار مهم دارد و اگر شما بخواهید اینترنت گوشی ویندوزی خود را با یک لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی، به اشتراک بگذارید یا به اصطلاح HotSpot کنید، سرعت اینترنت نیز کاهش می‌یابد و در بعضی مواقع نیز، منجر به مصرف زیاد ترافیک اینترنت، می‌شود. در این آموزش نیز، سعی کردم تا با استفاده از تصاویری که از لپ تاپ و گوشی خود، برای شما تهیه کردم، شما را قدم به قدم، در این آموزش، همراهی کنم.

اولین کار که باید در مرحله اول انجام دهید، روشن کردن WiFi  گوشی ویندوزی و WiFi  لپ تاپ یا کامپیوتر است و بعد از آن، مانند تصویر بالا، Start را انتخاب کرده و بر روی Connect را کلیک کنید.

 بعد از اینکه، بر روی Connect کلیک کردید، مانند تصاویر بالا، Connect اجرا می‌شود و در این مرحله، بر روی Continuum که در قسمت اپلیکیشن گوشی ویندوزی شماست، انتخاب و اجرا کنید تا اپلیکیشن اجرا شده، مانند تصویر زیر، نمایان شود.

 در این مرحله، Set Up را انتخاب کنید تا به مرحله بعد برویم.

در این قسمت، شما حق انتخاب دارید که می‌خواهید کانتینیوم در حالت داک “Wired Dock” اجرا شود یا می‌خواهید از طریق وایرلس “Wireless adapter” حالت کانتینیوم را فعال کنید و شما گزینه دوم، یعنی حالت “Wireless adapter” را انتخاب کنید و بعد از انتخاب، در قسمت پایین اپلیکیشن، گزینه Connect ظاهر می‌شود و بر روی تاچ کنید.

حال، گوشی ویندوزی شما، شروع به جستجو کرده، و دستگاه شما را پیدا می‌کند و تنها کافیست که بر روی آن تاچ کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اپلیکیشن Connect در دستگاه ویندوزی شما، شروع به متصل شدن به گوشی ویندوزی شماست.

بعد از اتصال، تصویر فوق بدست می‌آید و شما در گوشی ویندوزی خود، می‌توانید ویدئویی که مایکروسافت برای شما، جهت آموزش یا حتی نحوه استفاده از کانیتینیوم را توضیح داده، را ببینید و اگر نخواستید که ویدئو را ببینید، می‌توانید Skip Video را انتخاب کنید تا همانند تصویر زیر، این حالت برای شما فعال شود.

در این حالت، شما می‌توانید تجربه کامل از قابلیت کانتینیوم را مشاهده کنید و از آن استفاده کنید. البته، اپلیکیشن هایی که در این قابلیت، مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار کم است، اما ردموندی ها، در تلاش هستند که اپلیکیشن های بیشتری را برای این قابلیت، به کانتینیوم اضافه کنند. سرعت اجرای اپلیکیشن ها، بسیار خوب است و در آن، لگ یا کندی، مشاهده نکردم. ایرادی که می‌توانم از این قابلیت بگیرم، این است که در Microsoft Edge زمانی که به سایت ویندوز ایران رفتم، نتوانستم زبانه یا پنجره جدیدی از سایت ویندوز ایران را باز کنم و به خواندن مطالب، مشغول شوم!

ویدئو ها هم بدون کندی، اجرا می‌شوند و تصاویر و موسیقی نیز، بسیار روان، اجرا خواهند شد. ماوس کمی کند عمل می‌کند اما صفحه کلید، بدون وقفه، به حرکات انگشتان شما، بر روی دکمه های حروف روی کامپیوتر شما، به خوبی پاسخ می‌دهد. اتصال بسیار سریع است و کندی در متصل شدن این حالت دیده نشده است.

امیدوارم از این آموزش، لذت برده باشید و از این قابلیت بسیار خوب و کارآمد، استفاده کنید. متاسفانه، گوشی دیگری در دست نبود، و نمی‌دانم که این قابلیت بر روی گوشی های دیگر نیز، مورد استفاده است یا نه! لطفا این قابلیت را با اپلیکیشن هایی که در Store وجود دارد، امتحان کنید و بازخورد های خود را برای ما ارسال کنید.

نظر شما دوستان در مورد این آموزش چیست؟ از تجربیات خود برای ما و کاربران ویندوز ایران، در استفاده از این قابلیت، بازگو کنید تا بتوانیم از تجربیات شما، بهره ببریم.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
سعید

با سلام و خسته نباشید به شما میثم خان
واقعاً آموزش خوبی بود تو هیچ وبسایت ایرانی ندیده بودم
از این آموزشا بیشتر بزارید

پاسخ دهید
  میثم دشت بانیان
  میثم دشت بانیان در پاسخ به سعید

  درود بر سعید عزیز، دوست خوبم
  حتما از این آموزش ها، باز هم میذارم و ممنون از شما

  پاسخ دهید
محسن

سلام.من مشکلی داشتم در مورد گوشی ۹۵۰xlشرمنده اگه اینجا مطرح میکنم.میشه بگید از کی باید بپرسم؟برام خیلی مهمه.

پاسخ دهید
reza

من از داک استفاده میکنم. شدیدا دنبال راهی برای ارتباط بی سیم هستم. راهنمای شما عالی بود ولی لپ تاب من از ارتباط بی سیم پشتیبانی نمیکنه متاسفانه. پس این راه حل برای همه سخت افزترها کارایی نداره…
بازم ممنون

پاسخ دهید
  میثم دشت بانیان
  میثم دشت بانیان در پاسخ به reza

  مگه میشه لپ تاپ شما، وای فای نداشته باشه؟! 🤔
  حتی با یه دانگل هم میشه نصب شد و بیشتر از دانگل استفاده میکنم تا وایرلس خود لپ تاپ.
  دوباره امتحان کتید

  پاسخ دهید

دیدگاهی بنویسید