آموزش: چگونه هارد درایو جدید را در Windows 10، فرمت کنیم؟

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

اگر شما قرار باشد از یک هارد درایو “hard drive”  در ویندوز 10، استفاده کنید، اول باید هارد درایو را فرمت کنید تا کاملا تمیز شود و از شر فایل های اضافی، کد های مخرب، راحت شوید و می‌خواهید که تمام این کار ها را به صورت رایگان انجام دهید! احتیاجی به اپلیکیشن های اضافی نیست و Windows 10، این کار را برای شما انجام می‌دهد. در ادامه این آموزش، با ویندوز ایران باشید.

 

تا به حال برای شما اتقاق افتاده است که بخواهید یک هارد درایو جدید را به لپ تاپی که Windows 10 روی آن نصب است، به اضافه کنید و آن را فرمت و پیکربندی کنید؟! زمانی که هارد را با فرمت HDD یا SSD به لپ تاپ وصل می‌کنید باید آن را با فرمت NTFS یا FAT32، برای خواندن و نوشتن داده ها، فرمت کنید تا سیستم عامل، دیسکت شما را درک کند.

Windows 10 گزینه هایی را برای فرمت دیسک، در اختیار شما می‌گذارد و شما برای این کار باید به مدیریت دیسک ” Disk Management” بروید و شاید این بهترین کار برای مدیریت هارد شما باشد که هر کاربر، برای بار اول، انجام می‌دهد و به سراغ Disk Management می‌رود! برای انجام این امور، راه های زیادی وجود دارد اما سعی کردم که ساده ترین راه را برای شما انتخاب کنم.

برای شروع، مانند تصاویر عمل کرده و مراحل را به درستی انجام دهید تا مشکلی برای سیستم شما پیش نیاید. البته این روش به هیچ عنوان برای هارد درایور شما  خطرناک نیست و فقط در زمان فرمت کردن هارد درایو، باید مواظب باشید تا هارد درایور جدید را فرمت کنید.

  1. کلید های ترکیبی Windows key + X را با هم فشار دهید تا به قسمت Disk Management هدایت شوید.
  2. بر روی درایو جدید مورد نظر، راست کلیک کرده و Format را انتخاب کنید.

 

 

  1. یک نام به دلخواه را تایپ کنید.
  2. از منوی کشویی مورد نظر، فرمت NTFS را انتخاب کنید.
  3. روی اندازه واحد اختصاص یافته “Allocation unit size” گزینه پیش فرض “Default” را انتخاب کنید.
  4. در ابتدا گزینه Perform a quick format را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات بر روی هارد درایو، پاکسازی شود.
  5. اگر می‌خواهید هارد درایو شما به صورت فشرده سازی، فایل ها را ذخیره کند، بر روی Enable file and folder compression کلیک کنید.
  6. در این مرحله، OK را انتخاب کنید.
  7. زمانی که بر روی OK را کلیک کنید، مانند تصویر زیر، یک پیغام ظاهر می‌شود.
  8. بر روی OK کلیک کنید تا پردازش انجام بپذیرد.

بعد از چند ثانیه، پردازش انجام می‌گیرد و شما می‌توانید بر روی هارد درایو جدید خود، اطلاعات ذخیره کنید.

نظر شما دوستان در مورد این آموزش چیست؟ آیا شما نیز، از این راه برای فرمت کردن هارد درایو جدید خود، انتخاب می‌کنید؟ نظرات خود را با ما و کاربران ویندوز ایران، در میان بگذارید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید