بررسی اولیه مایکروسافت بند 2، حرفه ای زندگی کنید

بررسی ها نویسنده : / چاپ دانلود

band2-cover

 

 مایکروسافت بند، همان ساعت های هوشمند مایکروسافت نام دارند که برای شما خلق شده اند. شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که چرا باید این بند های مایکروسافت را بخریم؟ شاید بتوان یکی از دلایل اصلی این سوال را امکانات جدید و حرفه تر آن کرده است که آن را نسبت به ساعت های معمولی متامیز کرده باشد. مثلا شما می توانید با این ساعت های هوشمند، بیشتر کار هایی را که با تلفن هوشمند خود انجام می دهید، در ساعت هم انجام بدهید و حتی بیشتر! البته کار با این ساعت ها هر چه کمی سخت می باشد چون صفحه های کوچک تری نسبت به صفحه ی نمایش اسمارت فون ها دارند ولی تنوع در بیشتر اوقات موجب خوشحالی می شود. در سال های اخیر به اسمارت واچ ها یا همان ساعت های هوشمند، امکاناتی افزوده شده است که موجب می شود که کارایی این ساعت ها حتی بیشتر هم شود. مثلا شما از این به بعد می توانید آن را در کنار خود بگذارید تا اطلاعاتی از چگونگی خواب خود به دست بیاورید و یا با استفاده از بلوتوث و … آن را به تلفنتان متصل نموده و تجربه ی بهتری داشته باشید. مثلا شما می توانید با استفاده از نصب کردن برنامه های مربوطه به آن کار های خود را راه بیاندازید و هر کاری را که دوست دارید با آن انجام بدهید.

 بالاخره هم من یک مایکروسافت بند را خریدم. البته قبل از این ماجرا هم من قبلا یکی از نسخه های اصلی مایکروسافت بند را داشتم ولی همان طور که می دانید، در نسخه های جدید تر بهبود هایی به وجود آمده است که کار با این بند های حرفه ای را دو چندان می کند. وقتی که من این ساعت را بستم و کمی با آن کار کردم متوجه شدم که با ورود به عرصه و بازار های گجت های پوشیدنی، تقریبا مانند تمامی آن ها، تغییر زیادی در بدنه نداشته است و این زیاد برای من جالب نبود. البته من بیشتر از این ساعت برای تناسب اندام استفاده می کنم پس می توان از آن چشم پوشی نمود. به هر حال، در هر دستگاهی ما می توانیم اشکالاتی را پیدا کنیم ولی همان طور که گفتم ما نباید این گونه عمل کنیم و باید آن را با رقبای آن ها مقایسه کنیم تا قدرت و ضعف های آن ها را متوجه بشویم. برداشت اولی که من از این ساعت داشتم، مخصوصا در نگاه اول، فوق العاده بود و من از این محصول جدید بسیار خوش حال بودم و حتی با خودم مدام می گفتم که این پولی که دادم ارزش آن ساعت را داشت. با ما همراه باشید تا نقد و بررسی گام به گام آن را کامل بخوانید.

بند

 

Band2-openflex

 

  کیفیت موادی که در این دستبند استفاده شه اند بسیار خوب می باشند و من وقتی که آن را دست می کنم احساس خوبی دارم  چون آن ها در مجموع بسیار نرم هستند و شما از دست کردن این اسمارت واچ خسته نخواهید شد. همان طور که گفتم من قبل از خرید این ساعت یک تجربه ی یک ساله از نسخه ی قدیمی آن دارم و هنوز ترس افتادن ساعت و پاره شدن بند آن در ذهن من وجود دارد ولی در این ساعت سنسور هایی وجود دارد که کمک می کند که این ساعت کم تر آسیب ببیند و انعطاف پذیر تر باشد.

صفحه ی نمایش

 

Band2-screen

 

  یکی از دلایلی که پوشیدن و دست کردن این ساعت به من احساس خوبی داد، کیفیت ساخت آن بود. کیفیت ساخت این محصول تا حد زیادی وابسته به صفحه ی نمایش آن می باشد و صفحه ی نمایش خمیده هم کمک می کند که شما وقتی آن را به مچ خود بسته اید، حس خوبی به دست آورید. البته خمیده بودن صفحه ی نمایش باعث افت کیفیت آن نشده است و حتی آن را هم بهتر کرده است و مقتی که آن را لمس کنید و یا به آن نگاه کنید، متوجه این قضیه خواهید شد. یکی از مهم ترین تغییراتی که در مایکروسافت بند 2 نسبت به مدل پیشین خود یعنی، مایکروسافت بند 1 دیده می شود، بزرگ تر شدن صفحه ی نمایش است که متاسفانه باعث شده که کمی سنگین به نظر برسد ولی همان طور که گفتم کیفیت آن را بالا برده و کار کردن با آن لذت بخش تر شده است.

قلاب بسته شدن ساعت

 

Band-clasp

 

   قبلا هم گفتم که جنس بدنه ی این ساعت علی رقم کیفیت خوب، به فکر من ممکن است که این بند زیاد ممکن نباشد و درست مثل نسخه ی قبلی که اولین نسخه از مایکروسافت بند بود، پاره شود. اگر شما یک ساعت معمولی داشته باشید متوجه می شوید که باید حتما به بدنه ی آن توجه کنید تا به کیفیت آن پی ببرید ولی مایکروسافت متاسفانه در نسخه ی اول خوب کار نکرد و در دل کاربران، ترسی از پاره شدن بند آن گذاشت و الآن هم من جزو آن افرادی هم هستم که خاطره ی بدی از این محصول دارم ولی مثل اینکه این مشکل و نقص بزرگ در این نسخه بر طرف شده است.بهتر است بدانید که این بند ممکن است خراشید بشود پس باید آن را تا می توانید از لبه های تیز دور کنید و مراقب آن باشید تا صدمه نبیند.

شارژر ساعت

 

Band2-charger

 

  من باید بگویم که از این شارژر نا امید شده ام چون پورت های مناسبی ندارد و ممکن است خراب بشود. من هم اکنون به دنبال خرید شاؤژر دومی هم هستم تا در شرایز لازم از شارژر دوم استفاده کنم. البته امیدوار هستم که هیچ لحظه ای پی نیاید که من مجبور به این کار بشوم. وقتی که بخواهم من این شارژر را در زمانی که آن را در دست خود دارم شارژ کنم، این پورت اتصال شارژر جایی است که باعث اذیت دست و پوست من شده و گاهی هم باعث ی شود که اگر من دستم را تکان بدهم، پورت و نقطه ی اتصال آن آسیب ببیند. به هر حال، من به دنبال یک راه حلی هستم که با استفاده از آن بتوانم یک شارژر همراه، آن را شارژ کنم. اگر این طور نباشد صد در صد من باید برای هر بار شارژ باید آن را از دستم در بیاورم و این تا حدودی من را آزار می دهد و من هم کم کم دارم از این مشکل خسته می شوم و من را دارد از دستگاه نا امید می کند. البته انتخاب هوشمندامنه ی مایکروسافت، ارائه ی یک شارژر همراه برای این ساعت هوشمند است، و من هم امیدوار هستم که مایکروسافت مانند نسل های قبلی، شارژر های همراه زشت و بزرگی را برای خرید نسازد و باید من بتوانم سبکی آن را در دست هایم حس کنم تا بتوانم بکویم که این شارژر یک تغییر بزرگ و بهبودی در طراحی های مایکروسافت می باشد!

چند ترفند

 

Band2-rotate

 

  من می خواهم در این بخش برای شما چند ترفند را توضیح بدهم که یکی از آن ها رفتن به حالت تماشا می باشد. وقتی که شما بخواهید آن را از دست خود در بیاورید و یا کمی خسته شده باشید، می توانید آن را به حالت تماشا ببرید تا بتوانید با آن به راحتی کار کنید البته این حالت در وقتی توصیه می شود که ساعت را از دست خود جدا کرده باشید.

 دومین ترفندی که من عاشق آن هستم، کنترل خواب نام دارد که همان طور که از اسمش پیدا است، خواب ما را در هنگام شب کنترل می کند و اگر شما زنگی را برای صبح انتخاب کرده باشید، بعد از 30 دقیقه که به آن توجهی نکنید، به صورت خودکار خواموش خواهد شد. شاید در این جا هم برای شما سوال پیش بیاید که کنترل خواب چه کمکی به ساعت هشدار خواهد کرد؟ پاسخ بسیار ساده است: وقتی که شما ساعت زنگداری گذاشته باشید، اسمارت واچ خواب را منترل می کند و بهترین زمان را برای بیدار کردن شما تشخیص می دهد. اگر شما مایکروسافت بند 2 دارید، حتما از این ویژگی استفاده کند تا ببینید که چقدر برای شما جذاب و مفید است.

  یکی دیگر از قابلیت های این ساعت، سنسور UV آن می باشد که در گوشه ی صفحه ی نمایش قرار دارد وقتی که زمان خیلی طولانی از ساعت استفاده کنید به شما هشدار خواهد داد که ممکن است پوست شما آسیب ببیند. در واقع این سنسور کمکی می کند که هم شما و هم ساعت استراحتی کند.

  قابلیت دیگر، قالبیت کنترل پله است. این قابلیت شاید دبرای شما کمی نا آشنا باشد. باید این را بدانید که این قالبیت ساعت را تا حدودی نسبت به بقیه ساعت ها متمایز کرده و شما می توانید با استفاده از این قابلیت پله ها را بشمارید! شما برای استفاده از این قالبیت حتما نیاز ندارید که آن را در دست خود نگه دارید و حتی آن را می توانید در کلاه و در جا های دیگر بگذارید و در همان زمان از این قالبیت استفاده کنید.

نتیجه گیری

 

Band2-underscreen

 

  به هر جال باید اقرار کنم که مایکروسافت کارش را بلد است و به درستی هم آن را انجام داده است و اگر شما کمی از این ساعت هوشمند در کنار خود استفاده کنید به برتری آن نسبت به سایرین اعتراف خواهید کرد! من تمام تغییر های کوچک و بزرگ مایکروسافت را دوست دارم و همه ی این تغییرات کوچک و بزرگ هستند که محصولی را به این قدرتمندی و زیبایی ساخته اند. تنها چیزی که در این نقد و بررسی جا مانده است، قدرت تجزیه و کار با اطلاعات است که این را هم من به شما می سپارم. بهتر است که در این باره زود قضاوت نکنید و تا با آن حداقل یک ماه کار نکرده اید، نقدی را ننویسید.

 به نظر شما این نقد و بررسی چطور بود؟

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
ریسمانچی

بالاخره توضیح ندادید کارائی این ساعت هوشمند بجز ورزش و خوب و ساعت چیه؟یعنی همنی سه یا نهایتا” چهار کاربرد رو داره؟قابلیتهاشو مینوشتید خوب بود،ضمنا”آبا مثل ساعتهای هوشمند لندرویدی قابلیت نصب نرم افزار، خواندن پیامک و پاسخ به تماس دارد؟منتظر تکمیل توضیحات هستیم یا حداقل در پست جدیدی قابلیتهاشو بیان کنید .تشکر

پاسخ دهید
  Amir در پاسخ به ریسمانچی

  این فقط یه برداشت اولیه از این ساعت هست و نقدش نیست. اگه شد بزودی بررسیشو میزاریم

  پاسخ دهید
  Amir Mohammad Alborzi
  Amir Mohammad Alborzi در پاسخ به ریسمانچی

  با سلام
  همان طور که همکار عزیزمان فرمودند، این بررسی اولیه می باشد. در متن هم ذکر شده است که برای نقد و بررسی کامل باید حتما چند ماه با آن ساعت کار بشود تا بتوان نقد و بررسی از آن درست کرد. بله ساعت های هوشمند، توانایی نصب برنامه ها را بر روی خود دارا هستند، فرقی نمی کند که سیستم عامل بر پایه ی IOS یا ویندوز یا اندروید باشد. فقط این را هم به خاطر داشته باشید که برنامه های گجت های پوشیدنی با اسمارت فون ها متفاوت می باشد.

  پاسخ دهید

دیدگاهی بنویسید