پنج قابلیت پنهان در ویندوز 10

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

کارهای بسیاری است که میتوانید در ویندوز 10 انجام دهید. در این بخش بر آنیم تا برخی ویژگیهایی را که شاید نشناسید، معرفی کنیم. در حقیقت این قابلیتها پنهان نیستند، اما کاربران به دلایلی به ندرت با آنها سر و کار دارند. وقت آن است تا پرده از این قابلیتهای رازآلود برداریم. ویندوز ایران را در ادامه همراهی کنید.

دستگاه مرا پیدا کن 

مایکروسافت برای مواقعی که دستگاهتان گم شده یا به سرقت رفته است، راهی پیش پای شما میگذارد. میتوانید از طریق اکانت مایکروسافت خود از آخرین موقعیت دستگاه خود مطلع شوید. اما به دلایل نامعلومی این قابلیت به صورت پیش فرض در ویندوز 10 غیرفعال است. بنابراین لازم است آن را از مسیر Settings > Update & Security > Find My Device فعال کنید.

windows-10-hidden-feature-find-my-device

جابجا کردن اپلیکیشن هایی که نصب کرده اید

به صورت پیش فرض، بیشتر کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10، برنامه ها را در درایو C نصب میکنند. در حالی که این روند برای اکثر مردم اتفاق می افتد، افرادی هستند که ترجیح میدهند از درایو دیگری برای نصب برنامه های خود بهره بگیرند. اگر مایل باشید میتوانید مکان دلخواهی برای برنامه هایتان انتخاب کنید. کافی است به آدرس Settings > Update & Security > Storage مراجعه کنید.

windows-10-hidden-feature-change-apps-location

گزینه های شخصی سازی منوی استارت

ویندوز 10 راه های فراوانی را برای تغییر دادن ظاهر منوی استارت برای کاربران فراهم کرده است. رنگ، اندازه، محتوا و خلاصه میتوان گفت هر چه را که میبینید میتوانید تغییر دهید.

میتوانید آموزش جداگانه “شخصی سازی منوی استارت” را در مطلبی که به زودی در ویندوز ایران منتشر میشود، دنبال کنید.

windows-10-hidden-feature-customize-start-menu

نوار جست و جو را در نوار وظیفه(Taskbar) قرار دهید

آیا میدانستید که میشود مستقیما در نوار وظیفه عبارت مورد نظر خود را تایپ کنید و آن را در سیستم خود جست و جو کنید؟! اینکه بتوانید به راحتی فایلهای مورد نظر را پیدا کنید و همچنین مستقیما از دسکتاپ خود در اینترنت مطلبی را جست و جو کنید، بسیار کاربردی و مفید است. لازم به ذکر است که اگر دستیار صوتی مایکروسافت(کورتانا) را فعال کنید، این نوار محل استقرار این ابزار قدرتمند میشود. بنابراین به راحتی میتوانید از کورتانا و امکانات آن بهره ببرید.

swindows-10-hidden-feature-search-in-taskbar

نحوه فعال کردن کورتانا را میتوانید در اینجا مشاهده کنید.

تغییرات خودکار منطقه زمانی(Time Zone)

حتما متوجه شده اید که هروقت وارد منطقه زمانی دیگری میشوید، باید زمان کامپیوتر خود را به صورت دستی تنظیم کنید. در ویندوز 10 میتوانید یک شناساگر اتوماتیک منطقه زمانی ایجاد کنید. بنابراین هنگامی که وارد منطقه جدیدی میشوید کامپیوتر شما به صورت خودکار زمان را با توجه به مکانی که در آن قرار دارید تنظیم میکند. اگر از آن افرادی هستید که دائما در حال مسافرت هستند، یقیناً عاشق این قابلیت خواهید شد. میتوانید در آدرس Settings > Time & Language > Set Time Zone Automatically این قابلیت را فعال کنید.

windows-10-hidden-feature-auto-time-zone

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید