چه گونه صفحه جدید در مرورگر اج را شخصی‌سازی کنیم؟

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

مرورگر مایکروسافت اج دارای صفحه تب جدیدی است که به شکل پیش فرض از امکاناتی مانند اخبار، آب و هوا، ورزش و از همه جذاب‌تر تبلیغات برخوردار است.

این در حالی است که برخی معتقدند که چنین امکاناتی در صفحه مرورگر ممکن است باعث حواس پرتی کاربر شود و نمی‌گذارد تا او بر روی کاری که در حال انجام آن است متمرکز و دقیق شود. مرورگر اج مجهز به قسمت تنظیمات است که به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که صفحه‌‌ای را باز می‌کنید هر چه را در صفحه می‌بینید کنترل کنید. برخلاف مرورگر کروم گوگل که برای شخصی‌سازی صفحه مرورگر خود مجبور به پرداخت هزینه گاه گران و گزاف هستید تا برخی از افزونه‌های به زعم خودتان اضافی را حذف کنید، این کار در مرورگر اج به سادگی امکان‌پذیر است.

ما در این مطلب فرض را بر این می‌گذاریم که شما نیز کاربری هستید که امکانات موجود در صفحه مرورگر اج حواس شما را ضمن کار پرت می‌کند ولی نمی‌دانید که چه طور می‌شود صفحه مرورگر خود را آن طور که دوست دارید شخصی‌سازی کنید. به طوری که به جز مطلب شما هیچ مطلب و محتوای اضافی در آن مشاهده نشود.

از شما چه پنهان که شخصی‌سازی صفحه مرورگر اج نیز تا حدودی امکان‌پذیر است چراکه تابع برخی شرایط نیز هست. هر چه باشد شرکت مایکروسافت هم حق دارد تا در مرورگر اختصاصی خودش دست کم برای محصولاتی که تولید می‌کند دست به تبلیغ بزند. برای مثال این شرکت حق خودش می‌داند تا برای مایکروسافت استور و ویندوزفون تبلیغ کند و چه بسا یکی از محل‌های تبلیغ مرورگر اج باشد. به همین دلیل ممکن است شما و یا هر کاربر دیگری با وجود این که دست به شخصی‌سازی صفحه مرورگر اج زده‌اید باز شاهد مواردی از قبیل اجرای اپلیکیشن MSN News باشید.

با این همه، ما در این مطلب روشی را برای شخصی‌سازی صفحه مرورگر اج به شما آموزش می‌دهیم… و اما چه گونه می‌توان صفحه مرورگر مایکروسافت اج را به میل و سلیقه خود درآورد؟

یک: صفحه جدیدی در مرورگر اج باز و روی آیکن چرخ‌دنده در قسمت بالای سایت کلیک تا تپ کنید.

دو: در صفحه تنظیمات این اجازه به شما داده می‌شود تا مشخص کنید که دل‌تان می‌خواهد شاهد چه اطلاعاتی در صفحه مرورگر باشید. می‌توانید گزینه‌های آب و هوا، ورزش و شاخص‌های پولی را خاموش یا روشن کنید. حتی این امکان را دارید تا بخش بازخورد اخبار را شخصی‌سازی کنید.

سه: بنابراین در این صفحه هر چه را که می‌خواهید و نمی‌خواهید خاموش یا روشن و ذخیره‌سازی کنید.

چهار: دوباره صفحه تب جدید را باز کنید.

حالا اگر چیزی در صفحه می‌بینید که در بخش تنظیمات گزینه‌ای برای غیرفعالسازی آن وجود نداشت باید بدانید که کاری از دست شما ساخته نیست و شرکت مایکروسافت اراده کرده که حداقل این یکی باشد. اگر هم خیلی برایتان مهم است که هیچ چیز حواس شما را ضمن کار به خودش جلب نکند، می‌توانید دست به انتخاب مرورگرهای دیگر بزنید. انتخاب همیشه خوب است.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید