آموزش برطرف کردن ریبوت‌های رندوم در گوشی Lumia 950

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

مایکروسافت دو گوشی هوشمند Lumia 950 و ۹۵۰ XL را در ششم اکتبر ۲۰۱۵ میلادی به طور رسمی معرفی کرد و به رغم این که گفته می‌شود که گوشی هوشمند ویندوز ۱۰ موبایل از سوی مایکروسافت به حال خود رها شده است و دیگری کاری به کار آن ندارد اما می‌بینیم که هنوز که هنوز است در بسیاری از کشورهای این نوع گوشی خرید و فروش می‌شود و از سوی دیگر به روزرسانی‌های تجمعی هر ماهه دست کم برای گوشی‌های Lumia 950 منتشر می‌شود.

ما جماعت ویندوزفونی باید این حقیقت را بپذیریم که گوشی‌های‌مان کامل نیستند و همچنان کم و کاستی‌های فراوانی دارند. یکی از رایج‌ترین مشکلات موجود در گوشی Lumia 950 عبارت از ریبوت‌های رندوم است که در این مطلب بنا داریم تا دریابیم که چرا گوشی Lumia 950 گاهی به خودی خود خاموش می‌شود و نیز چه گونه می‌شود مساله و مشکل ریبوت‌های رندوم را حل و فصل کرد.

پس در وهله اول پرسش کاربر گوشی Lumia 950 این است که چرا گوشی من خود به خود ریستارت می‌شود؟ بدون شک الان در این فکر هستید که آیا نرم‌افزار گوشی شما دچار مشکل شده یا این که عمر باتری آن به سر آمده است و خلاصه گیج و سر در گم هستید؟ بیایید با هم راه حل را بررسی کنیم.

روش اول برای برطرف کردن مشکل ریبوت‌های رندم گوشی Lumia 950

اگر ویندوز ۱۰ در گوشی شما خراب شده باشد این احتمال هست که با ریبوت‌های رندوم مواجه شوید. از طرف دیگر، همچنین ممکن است که در اجرای برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها اختلال ایجاد شود. بهترین کار این است که گوشی خود را ریست کنید یا این که از ابزار  Windows Device Recovery Tool برای شناسایی و برطرف کردن مشکل استفاده کنید.

ریست کردن گوشی

گوشی را خاموش کنید

دکمه پاور و دکمه کم کردن صدا را به طور همزمان بفشارید و نگه دارید. این دو دکمه را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید تا عمل ویبره شدن یا همان لرزیدن گوشی زیر دست شما انجام شود.

همین که گوشی لرزید، دکمه پاور را رها کنید اما دکمه کم کردن صدا را همچنان نگه دارید و بفشارید.

علامت تعجب (!) روی صفحه نمایش گوشی ظاهر می‌شود.

حالا دکمه‌ها را به این قرار و به شکل ترکیبی فشار دهید: دکمه زیاد کردن صدا، دکمه کم کردن صدا، دکمه پاور، دکمه کم کردن صدا.

اکنون عملیات ریستارت گوشی آغاز می‌شود.

ریکاور کردن گوشی

ابزار Windows Device Recovery Tool را دانلود کنید.

ابزار Windows Device Recovery Tool را در کامپیوتر نصب و اجرا کنید.

گوشی خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.

طبق دستوراتی که به شما نشان داده می‌شود عمل کنید.

گوشی شما به حالت اولیه کارخانه و درست مثل روزی که آن را خریداری کردید ری‌استور می‌شود.

روش دوم برای برطرف کردن مشکل ریبوت‌های رندم گوشی Lumia 950

ممکن علت ریبوت‌های رندوم گوشی شما آسیب دیدگی باتری آن باشد. بنابراین قبل از هر چیز مطمئن شوید که باتری گوشی سالم هست یا نیست. برای این کار، زمانی که گوشی ریبوت می‌شود به میزان درصد باتری آن دقت کنید. اگر گوشی شما وقتی باتری آن به درصد خاصی می‌رسد دچار ریبوت می‌شود شک کنید که باتری خراب شده است.

یک راه دیگر برای اطمینان از سالم بودن باتری این است که می‌توانید به درصد شارژ باتری دقت کنید و اگر دید که اعداد متغیری اعلام می‌کند وقت آن شده که باتری نوی دست اول برای گوشی خود خریداری کنید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
امین

سلام ۶۵۰ من هم اخیرآ گه گاهی خودش ریست میشه به نظرتون ریست بزنم ؟
آره درسته که گوش های ما ویندوزی های کامل نیست و مشکلاتی هم داره ولی فکر کنم همه موافقید که دوست داشتنی هستن

پاسخ دهید
    میثم دشت بانیان
    میثم دشت بانیان در پاسخ به امین

    اول رم رو از گوشیتون جدا کنید و اگه دیدید باز هم رست میشه، گوشی رو هارد رست کنید

    پاسخ دهید

دیدگاهی بنویسید