چه گونه افزونه‌های مرورگر مایکروسافت اج را نصب کنیم؟

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

به‌روزرسانی سالگرد ویندوز 10 این هفته شروع به کار کرد و با خود قابلیت‌ها و ابزار جدید برای جوانب متعدد تازه‌ترین سیستم عامل مایکروسافت به همراه آورد.

به گزارش ویندوزایران، به نقل از digitaltrends، یکی از قابلیت‌های این به‌روزرسانی در زمینه مرورگر اینترنت یا همان مایکروسافت اج هست که اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا افزونه‌هایی شبیه به افزونه‌های گوگل کروک و فایرفاکس نصب کند.

از آن نظر که این قابلیت جدید قلمداد می‌شود، شمار افزونه‌های آن در قیاس با رقبای خود نسبتا محدود است. با این حال، افزونه‌های مفید متعددی در این زمینه وجود دارد اما اگر کسی بخواهد این افزونه‌ها را در مایکروسافت اج نصب کند چه راهی را باید برود؟ مراحل پنج‌گانه زیر شامل راه‌کارهای برای نصب این افزونه‌ها است:

مرحله اول:

edge-extensions-step-1-720x720

نخستین مرحله، مرحله تقریبا واضحی است. مایکروسافت اج را راه‌اندازی کنید. در منتهی الیه بالا سمت راست علامت سه نقطه (“…”) می‌بینید. رویش کلیک کنید. فهرستی باز می‌شود. از این فهرست، روی کلمه Extensions (افزونه‌ها) کلیک کنید تا پنجره افزونه‌ها باز شود.

مرحله دوم:

edge-extensions-step-2-720x720

در این پنجره، اگر افزونه‌ای نصب شده باشد، می‌توانید آن‌ها را ببینید و به تنظیمات نسبی‌شان دسترسی پیدا کنید. برای پیدا کردن افزونه‌های جدید و نصب آ‌ن‌ها ، باید از Windows Store دانلودشان کنید. می‌توانید همه افزونه‌های موجود را با کلیک برای Get extensions از پیوند Store مرور کنید.

مرحله سوم:

edge-extensions-step-store-720x720

زمانی که برنامه Windows Store را راه‌اندازی کردید، فهرستی از همه افزونه‌های مخصوص مایکروسافت اج می‌بینید. در میان آن‌ها هر کدام که به کارتان می‌آیند پیدا کنید. پس از انتخاب افزونه، روی آیکون آن کلیک کنید که در نتیجه صفحه Store افزونه را باز می‌کند. اگر دانلودش رایگان باشد، روی دکمه آبی رنگی که رویش نوشته Free کلیک کنید تا شروع به نصب کند. اگر که پولی است، روی همان دکمه آبی رنگ مبلغ افزونه نوشته شده است. پس از این که افزونه با موفقیت دانلود و نصب شد، ویندوز به شما پیام می‌دهد.

مرحله چهارم:

edge-extensions-step-app-720x720

اگر دل‌تان می‌خواهد که افزونه‌ها در قسمت نوار ناوبری (navigation bar) مرورگر نمایش داده شود، باید این مورد را هم جداگانه فعال کنید. برای این کار، دوباره روی علامت سه نقطه (“…”) کلیک و کلمه Extensions را انتخاب کنید. پنجره Extensions دوباره ظاهر می‌شود.

مرحله پنجم:

edge-extensions-step-5-720x720

روی آیکون settings افزونه مورد اشاره کلیک کنید. بعد روی دکمه Show کنار آدرس بار کلیک کنید تا در حالت on قرار بگیرد. اگر هم بخواهید افزونه‌ای را پنهان کنید، می‌توانید به همین شیوه عمل کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که گزینه به جای on باید off باشد.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید