آموزش ساخت اسلایدشو تصادفی و تنظیمات بیشتر آن در ویندوز 10

آموزش ویندوز 10 نویسنده : / چاپ دانلود

دیروز آموزش فعال کردن اسلایدشو در ویندوز 10 را برای شما قرار دادیم و چگونگی فعال کردن ان در حالت باتری را نیز به شما گفتیم.

ساخت اسلایدشو ویژگی جدیدی نیست و در نسخه های قبلی ویندوز نیز وجود داشته است. ما متوجه شدیم که ساخت اسلایدشو سریعتر از 1 دقیقه امکانپذیر نیست که برای اکثر کاربران مناسب است اما مایکروسافت تنظیمات کنترل پنل قدیمی را حذف نکرده است جایی که حتی می توان اسلایدشو تصادفی ساخت.

آموزش فعال کردن اسلایدشو تصادفی و دوره های کوتاه برای نمایش تصاویر:

ابتدا با استفاده از کلیدهای Win + R منوی ران ویندوز را باز کنید.

cmd-run

سپس با کپی کردن متن control /name Microsoft.Personalization /page pageWallpaper و زدن OK در ران می توانید به تنظیمات اسلایدشو در کنترل پنل قدیمی دسترسی پیدا کنید.

winver-control panel

در پنجره ی جدید می توانید تنظیمات بیشتری را بیابید. مثلا می توانید زمان های 10 و 30 ثانیه را برای تغییر تصویر انتخاب کنید. فقط کافیست زمان موردنظر خود را انتخاب کنید و Save changes را بزنید.

slideshow-time

در پایین پنجره می توانید گزینه ای بنام Shuffle را ببینید. برای تغییر تصادفی تصویر کافیست تیک این گزینه را بزنید و Save changes را انتخاب کنید.

enable-shuffle

دیروز ما به شما اموزش دادیم که چگونه به عمق تنظیمات بروید و اسلایدشو را در حالت باتری فعال کنید. در این پنجره نیز گزینه ای برای غیرفعال کردن اسلایدشو وجود دارد. مثلا اگر شما روی 10 ثانیه تنظیم کرده اید و نگران مصرف باتری خود هستید می توانید از این منو ان را در حالت باتری غیرفعال کنید.

control-panel-slideshow

 

 

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
سجاد

با عرض سلام و خسته نباشد
ممنون از آموزش هاتون

راه دیگه ای هست که بدون استفاده از run مارو به desktop background برسونه؟؟؟؟

پاسخ دهید

دیدگاهی بنویسید