آموزش همگام سازی پوشه های دراپ باکس با ویندوز 10

آموزش ویندوز 10 نویسنده : / چاپ دانلود

در حالیکه وان درایو بصورت پیشفرض در ویندوز 10 قرار دارد، یکی دیگر از پراستفاده ترین سرویس های ذخیره سازی ابری یعنی دراپ باکس در ویندوز 10 قرار ندارد. خوشبختانه این سرویس برنامه ای برای ویندوز 10 ارائه کرده است که به کاربران اجازه دسترسی به فایل هایشان را می دهد اما اجازه همگام سازی فایل ها با رایانه را نمی دهد.

برای همگام سازی دراپ باکس با رایانه شما ابتدا باید برنامه انرا دانلود کنید و اموزش زیر را انجام دهید.

  1. ابتدا به سایت دراپ باکس رفته و در صفحه اصلی روی Download the app کلیک کنید تا برنامه دانلود شودdropbox-site-download-appپس از دانلود انرا بر روی رایانه خود نصب کنید.
  2. File Explorer را باز کنید.dropbox-sync-file-explorer
    هنگامی که برنامه دراپ باکس را نصب کرده باشید می توانید از طریق فایل اکسپلورر به مانند هر پوشه ای در رایانه به پوشه های دراپ باکس خود دسترسی داشته باشید. برای اینکه مطمئن شوید همه چیز درست است وجود پوشه دراپ باکس را چک کنید.

  3. دسترسی به تنظیمات دراپ باکسdropbox-windows-sync-1برای انتخاب پوشه هایی که می خواهید همگام سازی کنید مطابق تصویر بالا بر روی ایکون دراپ باکس در تسکبار کلیک کنید. سپس روی چرخ دنده تنظیمات در بالا سمت راست کلیک کنید و Preferences را انتخاب کنید.
    dropbox-sync-windows-10-3-fixed
  4. انتخاب پوشه ها برای همگام سازیdropbox-windows-sync-2در تنظیمات برنامه شما در تب Account گزینه ای بنام Selective Sync می بینید روی ان کلیک کنید. اکنون لیست کاملی از پوشه های دراپ باکس شما نمایش داده می شود. تیک پوشه هایی که می خواهید همگام سازی کنید را بزنید و کار تمام است.

اکنون پوشه های دراپ باکس شما در برنامه فایل اکسپلورر موجود است و شما فقط پوشه هایی را می بینید که همگام سازی کرده اید و در حالت افلاین نیز به انها دسترسی دارید.

برای کاربران رایانه این بهترین راه برای دسترسی به دراپ باکس است. از انجایی که تبلت ها و تلفن های هوشمند فضای ذخیره سازی کمتری نسبت به رایانه دارند بهتر است از رایانه برای ذخیره فایل ها استفاده کنید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید