سرفیس فون؟ دوباره شاید وقتی دیگر!

اخبار نویسنده : / چاپ دانلود

موعد و هنگام انتشار سرفیس فون دوباره به شاید وقتی دیگر موکول شد! این دستگاه که دیرزمانی است به شکل شایعه بر سر زبان‌ها جا خوش کرده است و هر دم از باغ آن بری می‌رسد این بار در گزارشی تصریح شده که اگر عمری بود به دست چشم انتظاران آن خواهد رسید.

نسخه جدید مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز ۱۰ موسوم به «اندرومدا» که قرار است در سرفیس فون به کارگیری شود نیز یک سر دیگر ماجرای شایعه شور‌نگیز این دستگاه افسانه‌ای است که خود حکایتی جداگانه دارد.

برپایه اطلاعات فاش شده از مایکروسافت مشخص شده که این شرکت درصدد برآمده تا پاره‌ای تغییرات غیرمنتظره در طرح و برنامه خود برای سرفیس فون طراحی و اجرا کند. این در حالی است که مشکلات پیش آمده برای دستگاه‌های گران قیمتی مانند سرفیس بوک به بخشی از اعتماد مخاطب در این گیرودار آسیب رسانده است و مایکروسافت نیک می‌داند که همه این دنگ و فنگ‌ها فقط زیر سر پردازنده موسوم به «اسکای لیک» (Skylake) است. ولی این فرض مایکروسافت باطل و مردود است چون از سوی دیگر شرکت لنوو به ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت مایکروسافت، گفته است که ما هیچ مشکلی با پردازنده «اسکای لیک» نداریم.

در بخشی از یک گزارش مایکروسافت در این باره می‌خوانیم:

«این موضوع برای ما بسیار حایز اهمیت است که از مشتریان و مخاطبان خود بازخوردهایی دریافت کنیم تا از رهگذر آن متوجه خط سیر آنها به هنگام استفاده از محصولات مایکروسافت شویم. بنابراین بازخوردی از این قبیل (منظور همین گزارش است) ما را هر چه بیشتر در مسیر نیل به خواسته‌ها و توقعات مخاطبان به رغم مشکلات موجود کمک و یاری می‌کند.»

از طرف دیگر، مایکروسافت برای استیلا و چیره‌گی بر قدرت بلامنازع شرکت اینتل در زمینه تولید انواع پردازنده‌ها با شرکت AMD از در دوستی وارد شده و طرح ساخت ویندوز ۱۰ بر روی پردازنده‌ها ARM را به او داده اما این محصول هنوز و همچنان آماده نیست چون قابلیت‌های LTE و مقوله عمر باتری از جمله عوامل کلیدی کار دستگاهی است که قرار است با ARM کار کند.

در این بین شرکت مایکروسافت به خوبی دریافته است که یک جای کار اشتباه است و آن اشتباه در بخش نرم‌افزار جا خوش کرده است. در نتیجه بار دیگر دست به تعویق ساخت و عرضه دستگاه سرفیس فون زد. از این رو بود که مایکروسافت همچنین تصمیم به انتشار سرفیس هاب در سال ۲۰۱۹ گرفت. نکته شایان ذکر این که گزارش اخیر با این که از منبعی ناشناس به بیرون درز کرده اما در عین حال تایید می‌کند که سرفیس فون به احتمال خیلی زیاد در اواخر ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ دست کاربر را می‌گیرد.

به هر تقدیر، غول ردموند در کنار همه این حرف و حدیث‌ها برنامه‌ای هم برای معرفی و راه‌اندازی گوشی موبایل دیگری در سال ۲۰۱۷ دارد ولی این گوشی به نظر نمی‌رسد که سرفیس فون باشد چون پتنت جدیدی که در این زمینه به بیرون راه یافته فاش می‌سازد که سرفیس فون قرار است تا دستگاه موبایل تاشو و انعطاف‌پذیر در قالب پوشش تمام فلزی باشد.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
جعفر

پس امسال گوشی ویندوز فونی محصول مایکروسافت خواهیم دید؟

پاسخ دهید
amin

خدا کته یه گوشیه خوب بزنه حداقل کسی نگه ویندوز موبایل نابود شده

پاسخ دهید
    میثم دشت بانیان
    میثم دشت بانیان در پاسخ به amin

    اگه نابود شده بود که اینهمه پچ ماهیانه و آپدیت های پشت سر هم نمیداد! آندروید و آی او اس که اینقدر زنده ن، این همه آپدیت میدن ؟!

    پاسخ دهید

دیدگاهی بنویسید