سرفیس فون به مثابه غلاف تمام فلزی!

اخبار نویسنده : / چاپ دانلود

از آغاز سال جاری میلادی تاکنون شاهد بروز چندین اپلیکیشن پتنت از شرکت مایکروسافت بوده‌ایم که گفته می‌شود در زمره قابلیت‌های دستگاه‌ افسانه‌ای سرفیس فون به شمار می‌آیند.

تازه‌ترین اپلیکیشن پتنت از این دست چند روز پیش منتشر شد که البته تاریخ حک شده بر پیشانی آن مربوط به ماه فوریه ۲۰۱۶ می‌شد. این پتنت که با نام «پوشش دستگاه به عنوان آنتن دستگاه» به ثبت رسیده دستگاه سرفیس فون را در پوشش از غلاف تمام فلزی در معرض نمایش گذاشته است. آن گونه که از نام پتنت برمی‌آید این پوشش فلزی قرار است در حکم آنتن دستگاه نیز وارد عمل شود.

از آن جا که دستگاه دو تکه خیالی سرفیس فون از قرار معلوم از ناحیه میانی با دو لولا به هم متصل می‌شود قاعدتا کاربران نباید هنگام استفاده از آن با مشکل آنتن‌دهی روبه‌رو شوند و دستگاه به طور طبیعی باید کار خود را انجام دهد. اما اگر خللی و اختلالی در آنتن‌دهی و تنظیمات دستگاه رخ دهد باعث افت دامنه سیگنال‌ها و  در نتیجه قطع ارتباط می‌شود و این جا است که از درست کار نکردن دستگاه صدای کاربران و دارندگان دستگاه درمی‌آید و به آسمان می‌رسد.

شخصی که پشت قصه پتنت جدید است کسی به جز آنتی کارلاینن نیست و او همان کسی است که در زمینه تجهیزات آنتن از قبیل RF تخصص خاصی دارد و تاکنون طرح‌ها و پروژه‌های متعددی را در زمینه آنتن‌دهی موبایل برای شرکت مایکروسافت انجام داده است و در این حوزه و نیز آینده آنتن‌های موبایل کارهای زیادی را به نتیجه رسانده است.

در حالی که هنوز بحث سرفیس فون در شهر ردموند هنوز در حد حرف و حدیث است اپلیکیشن‌های پتنت موجود در این حوزه اما قصه متفاوتی را روایت می‌کنند زیرا از این رهگذر عده‌ای بر این باورند که اگر احیانا دستگاهی به نام سرفیس فون در افق آینده دیده شود بعید به نظر می‌رسد که چشم مشتاقان و منتظران آن زودتر از اواخر سال ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ میلادی به جمال آن روشن و منور شود.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید