مایکروسافت از اَبَر هولولنز خود رونمایی کرد

اخبار نویسنده : / چاپ دانلود

هولولنز مایکروسافت نخستین کامپیوتر هولوگرافیک کامل دنیا است که کاربران را قادر می‌سازد تا با هولوگرام‌های مجازی کیفیت بالا در دنیای واقعی رابطه تعاملی برقرار کنند.

hololens

فوت آخر هولولنز مایکروسافت در دستگاه پردازش هولوگرافیک نفهته است؛ یک تراشه معمولی که این امکان را به دستگاه می‌دهد تا داده‌های آمده از حسگرهای متعدد را ادغام و پردازش کند و آن را با سرعتی که تراشه اتم می‌تواند پردازش کند ارایه دهد.

مایکروسافت اکنون در کنفرانس Hot Chips سرانجام پرده از اسرار این ترشه برداشت.

HPU یک پردازشگر سینگال دیجیتالی (DSP) با طراحی معمولی TSMC-fabricated 28nm و Tensilica DSP 24 هسته‌ است که می‌تواند یک تریلیون دستور را در یک ثانیه با 8 مگابایت SRAM و یک گیگابایت رم DDR3 خود پردازش کند.

این تراشه در یک بسته 12 x 12 mm BGA جای گرفته است و 200 مرتبه سریع‌تر و با نیروی برق اندک 10 وات نسبت به یک نرم‌افزار کار می‌کند.

hpu-2

HPU از افزونه‌های Tensilica برای اجرای 10 دستور متداول برای DSP در عملیات سریع مشخص مورد نیاز هولولنز بهره می‌برد و داده را به تراشه سیستمی Intel Atom x86 Cherry Trail مبنتی بر ویندوز 10 منتقل می‌کند. به این معنی که پردازشگر اتم کار به مراتب کمتری برای پردازش دارد.

این هولولنز هم‌اکنون هم به شکل تحقیقاتی و هم به صورت تجارتی با قیمت 3 هزار دلار برای فروش عرضه شده است. سوئیت تجاری هولولنز مایکروسافت شامل سخت‌افزار Development Edition و نیز قابلیت‌های اینترپرایز برای افزودن امنیت و مدیریت دستگاه می‌باشد. این سوئیت به مثابه راه حلی برای شرکت‌ها عمل می‌کند تا با اطمینان بیشتر هولولنز را در سازمان خود به کار گیرند.

hpu-1

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید