برنامه ی جدید مایکروسافت کمک می کند برنامه های اندرویدی را برای ویندوزفون پیدا کنید

اخبار نویسنده : / چاپ دانلود

app-comparison

 

  شاید برای شما خبر جالبی باشد که بدانید مایکروسافت، رشد برنامه های ویندوز فونی را در اولویت کار خود قرار داده است. این استراژی مایکروسافت تا کنون خوب بوده ولی نمی توان آن را “عالی” قلمداد کرد. از کار های جدید مایکروسافت که برای پیشرفت اپ استور خود انجام داده است می توانیم به ساخت برنامه ی جدیدی که کمک می کند برنامه هایی که در گوگل پلی وجود دارند را در اپ استور مایکروسافت پیدا کنید، اشاره کنیم. در واقع این برنامه شاید به پیرفت و توسعه ی بیشتر ویندوز فون مخصوصا در ایران کمک کند چون بیشرین سیستم عاملی که در ایران وجود دارد، اول از همه اندروید است. پس ما نمی توانیم ارتباط خوبی بین گوشی هایی که با سیستم عامل های مختلف هستند داشته باشیم. این برنامه که نامش AppComparison می باشد، آمده است که این مشکل را تا حدودی برطرف کند. این اپ به کاربران اجازه می دهد که از برنامه هایی که در گوگل پلی استور قرار دارند را در ویندوز اپ استور هم چک کنند یعنی، همان نام برنامه را در آن جا برای شما جست و جو می کند و در صورت نبودن برنامه ای، برای این که دست مایکروسافت را خالی نشان ندهد، برنامه ای را به شما پیشنهاد می دهد. همان طور که در ابتدا گفتیم، این برنامه به حد عالی نرسیده اس و هنوز هم ضعف هایی در پیشنهاد دادن دیده می شود مثلا وقتی که برنامه ی Google Play Music را در اپ استور مایکروسافت جست و جو می کنیم، برنامه ی CloudMuzik را پیشنهاد می کند که به نظر من بهتر بود که به جای این برنامه، نرم افزار خود مایکروسفات را که Groove Music اسمش می باشد را نام می برد، بهتر بود. نا گفته نماند که من برای تست این برنامه از سامسونگ گلکس اج استفاده کردم.

  البته این برنامه ای که مایکروسافت منتشر کرده است، برای اندرویدی ها هم می باشد و در گوگل پلی قرار دارد، تیم برنامه نویسی این برنامه در بخش توضیحات این گونه نوشته است:

  آیا شما می خواهید به ویندوز فون مهاجرت کنید؟ AppComparison برای شما بهترین گزینه ها و انتخاب ها را که در اندروید وجود دارد را به ویندوزفون می آورد. این برنامه شما را با چند برنامه ی معروف در ویندوز اپ استور نیز آشنا می کند.

  ولی باز هم اگر از دستگاه اندروید استفاده می کنید، ممکن است برای اولین باری که از ویندوزفون استفاده می کنید به مشکل بر بخورید چون برنامه هایی که شما دوست دارید، همان گونه که در اندروید هستند، در اپ استور ویندوزفون، نیستند و ممکن است شما را ناراضی کند. ولی این دلیل محکمی برای استفاده نکردن از اندروید نیست. تنها بخشی که مایکروسافت بر روی آن تمرکز کرده است، گسترش برنامه ها نمی باشد بلکه در بخش های دیگری مایکروسافت به سوی کم حجم کردن برنامه ها هم پیش می رود، آپدیت های پشت سر هم برای سیستم عامل و برنامه ها و کیفیت، هنگ نکردن گوشی و سیستم عامل، از مواردی می باشند که شما را به سوی ویندوز فون سوق می دهند و باز هم من به شما پیشنهاد می کنم حداقل یک بار هم که شده است، یک لومیا را در دستان خود بگیرید تا قدرت این گوشی را متوجه بشوید. اگر شما یک کاربر اندرویدی می باشید، می توانید این برنامه را هم اکنون از این جا دانلود نمایید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید