فعال سازی God Mode ویندوز 10

آموزش ها نویسنده : / چاپ دانلود

 

636b1c27a208d57ed918667d0384c0ea_XL

 

   ویندوز10 مدتی است که منتشر شده و از این به بعد کاربران و رسانه ها سعی می کنند تا ترفند های جدید را کشف کنند و به هر طور و بهانه ای که شده خبری به وجود بیاورند تا چرخ روزگار به خوشی بچرخد. دیروز هم سایتی در این باره مطلبی گذاشته بود که به نظر من جالب بود و دوست داشتم که شما هم از آن مطلع شوید. این ترفند درباره ی یکی از قابلیت های ویندوز 10 به نامWindows Master Control Panel است که نام مستعار آن God Mode  می باشد. این ویژگی جالبی است و به احتمال 90 درصد از آن خوشتان خواهد آمد.

    این ویژگی که بعد از ویندوز ویستا در تمامی نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز وجود داشته، در ویندوز 10 نیز به صورت مخفی وجود دارد و (به دلیل اینکه این قسمت ها به دست هرکسی نیفتد و برای خود مشکلی درست نکند) برای دسترسی به آن باید چند مرحله را پشت سر بگذارید. ( همان طور که می دانید ویندوز در خارج پولی است و یا بهانه های دیگر مثلا که ویندوز از کودکان مخرب جان سالم به در ببرد! دلایل مختلفی می توان آورد خلاصه: ) شما باید برای این کار:

·  مطمئن شوید با حساب کاربری مدیر (Administrator) و دسترسی به تمامی گزینه‌ها وارد سیستم‌عامل شده‌اید.

·  در قسمتی از دسکتاپ ویندوز 10 راست کلیک کرده و گزینه‌ی New و سپس Folder را انتخاب کنید.

·  نام پوشه‌ی مورد نظر را به شکل GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} انتخاب کرده و دکمه اینتر را بزنید. باید آیکن ایجاد شده روی دسکتاپ به شکل زیر باشد.

 

godmode

 

    اگر اسم God Mode را دوست ندارید و خوشایند نیست می توانید اسمی که خواستید و دوست دارید را انتخاب کنید. بریم سراغ اهمیت این ویژگی، کاربران ویندوز 10 می‌توانند به کمک گاد مود به 40 گروه مختلف از کنترل‌هایی دسترسی داشته باشند که در کنار هم جمع‌آوری شده‌اند و امکان دستکاری آنها داخل سیستم عامل وجود دارد. البته تنظیمات مورد نظر بسته به نسخه‌های ویندوز می‌تواند متفاوت باشد.

    اینکه بتوانید از داخل یک پوشه به انواع تنظیمات قابل کنترل سیستم‌عامل دسترسی داشته باشید می‌تواند خیلی جذاب باشد؛ ولی مطئمنا این قابلیت بیشتر به درد کاربران پیشرفته‌ی سیستم‌عامل جدید مایکروسافت می‌خورد.

امیدوارم از این گزارش هم خوشتان آمده باشد. چه نظری دارید؟ به ما بگویید. مثل اینکه نظر دادن برای شما سخت است. به سوالات زیر پاسخ دهید:

گزارش جالب بود یا نه؟ اصلا برای چه این گزارش نوشته شده یا برای چی داری این گزارش را داری می خوانی؟ آیا از این ترفند استفاده کرده اید؟ استفاده از آن چه ارزشی دارد؟ دوست دارید در آینده بیشتر در چه مورد نوشته شود؟

این هم پنج سوال که کار سخت نظر دادن را امیدوارم برای شما ساده کند و یک جمله هم که شده بفرستید.

Print Friendly
تهیه شده در ویندوزایران
اشتراک گذاری
برای بهبود کیفیت سایت به ما کمک کنید! آیا این پست به شما کمک کرد؟
بله | تا حدودی | نه
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

دیدگاهی بنویسید